Nemůžete se dočkat na den, kdy vyjedete poprvé lanovkou nahoru, na krásně zasněžený kopec a užijete si dokonalý požitek z prvního letošního lyžování nebo snowboardingu? Pokud je to tak, sledujte aktuální sněhovou předpověď, díky které přesně víte, kde jsou ideální podmínky pro zimní sporty.

Více informací naleznete zde.

Jaká je předpověď na prosinec 2016?  Bude nebo nebude sníh?

Výhled počasí na prosinec 2016

Podle dlouhodobých předpovědí počasí bude prosinec teplotně nadprůměrný a srážkově naopak citelně podprůměrný. Podobně jako minulý rok. První vydatnější sněžení v nížinách se dá očekávat nejdříve v období okolo Silvestra. I Vánoce samotné pravděpodobně nebudou bílé. To s asi 80% pravděpodobností. Typicky zimní počasí, první trvalejší sněhová nadílka a výrazně nižší teploty se dají očekávat až v lednu, únoru.

První dekáda prosince bude ve znamení zatažené až polojasné oblohy s průměrnými denními teplotami od +5 °C po +10 °C. Druhá dekáda prosince bude pravděpodobně ve znamení zatažené oblohy a inverzní oblačnosti. V nížinách se dá očekávat slabý déšť či sněžení, na horách slunečno až polojasno. Průměrné denní teploty by se měly pohybovat okolo +5 °C.

Na přelomu 2. a 3. dekády se může objevit vydatnější sněžení, sníh by však měl opět roztát, neboť okolo Vánoc by se denní teploty mohly pohybovat až okolo +10 °C i více. Ochlazení by mělo přijít před Silvestrem, pravděpodobně ale bez výraznější sněhové nadílky.

Zdroj informací: Treking.cz – více čtěte zde